Po co kierowcy okulary przeciwsłoneczne zimą?

W naszym kraju zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. A to z uwagi na bardzo niski kąt padania promieni słonecznych, który sprawia, że kierowcy łatwo mogą ulec oślepieniu, a co za tym idzie łatwo o niebezpieczną sytuację na drodze.

W naszym kraju zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. A to z uwagi na bardzo niski kąt padania promieni słonecznych, który sprawia, że kierowcy łatwo mogą ulec oślepieniu, a co za tym idzie łatwo o niebezpieczną sytuację na drodze. Wystarczy tylko kilka sekund rozkojarzenia lub odwrócenia uwagi do stworzenia niebezpiecznej sytuacji na drodze.  Dodatkowo sytuację utrudnia leżący na drodze i poboczach śnieg, który dodatkowo odbija promienie słoneczne lub mokry asfalt.

Rankiem lub popołudniem zazwyczaj niski kąt padania promieni słonecznych sprawia że osłony przeciwsłoneczne w samochodzie nie zapewniają wystarczającej ochrony oczu. Dlatego niezbędnym wyposażeniem każdego kierowcy powinny być dobre okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej niech to będą polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne. Dobre filtry UV oraz wysokiej jakości filtr polaryzacyjny użyty w soczewkach sprawi, że kierowca mniej jest narażony na chwilowe oślepienie. Co znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo okulary przeciwsłoneczne ochronią oczy przed nadmiernym zmęczeniem.  

Należy pamiętać, że biały kolor śniegu doskonale odbija promienie słoneczne, co może prowadzić do efektu oślepienia. W trudnych warunkach zimowych, utrata widzenia choćby na kilka sekund jest niebezpieczna.

Zalety stosowania okularów przeciwsłonecznych zimą w samochodzie:

- znacząca redukcja zmęczenia oczu.
- zmniejszenia ryzyka oślepienia przez nisko padające promienie słoneczne

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek na lato. Okulary przeciwsłoneczne znacząco zwiększają nasze bezpieczeństwo za kierownicą w trudnych zimowych warunkach. 

Wybierz okulary odpowiednie dla siebie:
Męskie okulary przeciwsłoneczne
Damskie okulary przeciwsłoneczne