Okulary przeciwsłoneczne Polaroid - jaki kolor soczewek wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją występują z różnymi kolorami soczewek. Każdy z tych kolorów soczewek ma pewne cechy charakterystyczne, które wpływają na specyficzne właściwości soczewek. Dowiedz się który kolor soczewek będzie dla Ciebie najlepszy.
Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją Czytanie Okulary przeciwsłoneczne Polaroid - jaki kolor soczewek wybrać? Kolejny Po co kierowcy okulary przeciwsłoneczne zimą?

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją występują z różnymi kolorami soczewek. Każdy z tych kolorów soczewek ma pewne cechy charakterystyczne, które wpływają na specyficzne właściwości soczewek. Niektóre z soczewek lepiej sprawdzą się np podczas prowadzenia samochodu, a inne np lepiej podczas gry w golfa lub tenisa. Poniżej opisujemy podstawową kolorystykę soczewek polaryzacyjnych oraz ich typowe właściwości. W zasadzie każdy z tych kolorów sprawdzi się doskonale w codziennym użytkowaniu. 

Okulary przeciwsłoneczne z miedzianymi soczewkami

Okulary przeciwsłoneczne z miedzianymi soczewkami zalecane są szczególnie do prowadzenia samochodu. Polaroid oznacza swoje miedziane soczewki polaryzacyjne jako: Premium Driving Lens. i poleca je do prowadzenia samochodów. Soczewki te doskonale sprawdzą się także w codziennym użytkowaniu. Okulary z miedzianymi soczewkami mają właściwości delikatnie rozjaśniające widziany obraz. Soczewki miedziane są najlepsze we wchłanianiu światła niebieskiego. Światło niebieskie jest częścią spektrum, gdzie oko ma najwięcej trudności ze skupieniem się i doświadcza najwięcej dyskomfortu widzenia.

Soczewki miedziane, najlepiej ze wszystkich kolorów wzmacniają widoczność koloru czerwonego - dzięki tej właściwości lepiej i szybciej można rozpoznać czerwone światło sygnalizatora lub światła stopu jadącego przed nami samochodu. Doskonale wzmacniają kontrast, uwydaniają kontury i kształty. W tych soczewkach lepiej nam określić odłegłości. Okulary przeciwsłoneczne miedziane polecane są także dla osób uprawiających wszelki rodzaj aktywności, gdzie ostrość widzenia jest bardzo ważna. Doskonale sprawdzą się na przykład podczas łowienia ryb. Okulary przeciwsłoneczne Polaroid z soczewkami w kolorze miedzianym to bardzo popularny wybór wśród kierowców i rowerzystów.

Okulary przeciwsłoneczne miedziane z powodzeniem mogą być używane w pochmurne dni z uwagi na duże właściwości wyostrzające i rozjaśniające. Doskonale spiszą się zimową porą.

Okulary przeciwsłoneczne z brązowymi soczewkami

Okulary przeciwsłoneczne z brązowymi soczewkami polaryzacyjnymi mają podobne właściwości jak okulary z miedzianymi soczewkami. Jednakże widziany obraz jesrt bardziej neutralny - te soczewki nie rozjaśniają tak obrazu jak soczewka miedziana, ale także bardzo dobrze uwydatniają kontury i kształty. Okulary z brązowymi soczewkami doskonale sprawdzą się w czasie prowadzenia samochodu oraz podczas całodziennego noszenia. Dzięki nim widzimy doskonałe ostre kontrasty.

Soczewki brązowe wchłaniają światło niebieskie lepiej od wszystkich kolorów poza miedzianym. Skutecznie redukują szkodliwy wpływ światła na nasze oczy. Podobnie jak soczewki miedziane wzmacniają widoczność światła czerwonego, czyli na przykład świateł sygnalizacji drogowej lub świateł hamowania. Okulary Polaroid z soczewkami polaryzacyjnymi brązowymi polecane są dla kierowców, wędkarzy, golfistów - dają bardzo dobry, ostry kontrastowy obraz. Doskonale sprawdzą się także jako okulary dla wędkarzy. Polecane także dla osób uprawiających jakąkolwiek aktywność na powietrzu np. bieganie, jazda na rowerze.

Okulary przeciwsłoneczne z szarymi soczewkami

Okulary przeciwsłoneczne z szarymi soczewkami to najbardziej neutralny wybór - równomiernie filtrują światło: niebieskie, zielone, czerwone jak i żółte -  dając obraz bez zniekształceń kolorów. Szare soczewki polaryzacyjne zapewniają wygodę użytkowania cały dzień w różnych warunkach świetlnych. Dzięki nim można się  cieszyć polaryzacją bez zniekształceń barwnych. Uniwersalne okulary przeciwsłoneczne z szarą soczewką  dają komfortowy, bardzo uspokajający obraz bez zniekształceń kolorów w zwykłym świetle dziennym jak i w słonecznym blasku. Te okulary zalecane do noszenia przez okrągły rok we wszystkich warunkach świetlnych.

Okulary przeciwsłoneczne z zielonymi soczewkami

Nieskazitelny obraz w słoneczne dni. Kiedy liczy się wygoda - okulary przeciwsłoneczne z zielonymi soczewkami są doskonałym wyborem. Spisują się doskonale zimą jak i latem. Zapewniają przejrzystość i czystość widzenia bez kompromisów. Okulary przeciwsłoneczne z zielonymi soczewkami bardzo dobrze uspokajają wzrok, dają prawdziwe kolory za dnia jak i w ostrym słonecznym blasku. Zalecane do noszenia przez okrągły rok, zwłaszcza w słonecznych warunkach.

Okulary polaryzacyjne z żółtymi soczewkami

Okulary przeciwsłoneczne z żółtymi soczewkami doskonale sprawdzą się w bardziej pochmurne dni. Żółta soczewka ma bardzo dobre właściwości rozjaśniające i wyostrzające. Bardzo często stosowana jest w sportowych okularach z wymiennymi soczewkami. Okulary z żółtymi soczewkami używane są bardzo często przez wędkarzy. Doskonale sprawdzą się podczas prowadzenia samochodu w pochmurne, mgliste dni. Okulary przeciwsłoneczne z żółtymi soczewkami doskonale sprawdzają się także jako okulary dla rowerzystów chroniąc oczy podczas jazdy w pochmurne dni lub po zachodzie słońca.