Co to są okulary Polaroid?

Okulary Polaroid to już legendarne okulary przeciwsłoneczne. Ich marka stała się przez dziesiątki lat synonimem okularów polaryzacyjnych, a to dlatego, że historia okularów polaryzacyjnych zaczęła się od marki Polaroid, a właściwie jej założyciela Edwina Landa. Okulary Polaroid wyposażone są w specjalne filtry polaryzacyjne które wykorzystują technologię filtrowania światła, aby chronić oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Zostały opracowane w 1928 roku przez skrzypka i wynalazcę Edwina Landa i szybko stały się popularnym wyborem dla wszystkich, którzy szukają komfortu i ochrony przed słońcem.

Okulary polaroid są wyposażone w specjalny filtr, który skutecznie blokuje szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe, zapobiegając uszkodzeniom siatkówki i kataraktom. Filtry te pochłaniają i odbijają część światła, pozwalając na widzenie wyraźniejszych i bardziej wyrazistych kolorów. Ponadto, okulary te są wyposażone w specjalny wzór, który eliminuje odbicia i odblaski, co pozwala na lepsze widzenie.

Okulary polaroid są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny model dla siebie. Są one często wybierane przez sportowców, turystów i wszystkich, którzy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Zastosowanie okularów polaroid zapewnia nie tylko komfort, ale również zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.